Децата на Ливърпул победиха с 1:0 Шрюсбъри в преиграването на

...

Най-младият състав на "Ливърпул" елиминира "Шрюсбъри" за ФА Къп

Децата на " Ливърпул " победиха с 1:0 " Шрюсбъри " в преиграването на " Анфийлд " и се класираха за осминафиналите на ФА Къп. Първият мач приключи 2:2.

Воденият от Нийл Кричли отбор на мърсисайдци, формиран най-вече от играчи от тима до 23 години, доминираше през цялата среща, макар че в последна сметка завоюва след автогол.

В 61-ата минута гостите от трета дивизия вкараха гол с първия си прецизен удар, само че след консултация с VAR попадението бе анулирано заради засада.

В 75-ата минута Ро-Шон Уилямс си вкара автогол при опит за изчистване на топката след центриране на Неко Уилямс.

В идващия кръг " Ливърпул " гостува на " Челси ".

Снимка: Reuters

В преиграването против " Шрюсбъри ", мърсисайдци бяха показани от своите младоци, защото Юрген Клоп реши да почете зимната пауза във Висшата лига и да пусне в отмора всички футболисти от представителния отбор.

" Детската градина " се възползва от шанса си и зарадва препълнените трибуни на " Анфийлд ".

Със своите 19 години и 102 дни, това бе най-младият състав в историята на " Ливърпул ". Клубният връх бе усъвършенстван за повторно през този сезон, откакто през декември " алените " играха против " Астън Вила " за " Карабао Къп " със състав на междинна възраст 19 години и 182 дни.

Къртис Джоунс, който в края на януари навърши 19 години, пък се трансформира в най-младия капитан в историята на " Ливърпул ".

Вече 40 мача във всички шампионати мърсисайдци нямат загуба на " Анфийлд ".
Източник: btvnovinite.bg