Нетните приходи на Tesla 4Q се удвояват поради данъчни облекчения, но печалбите са под прогнозите на анализаторите
ДЕТРОЙТ (AP) — Нетните доходи на Tesla се удвоиха повече от два пъти през последното тримесечие заради еднократни данъчни облекчения, даже след понижаване на цените на електрическите транспортни средства и забавянето на растежа на продажбите понижава облагите.
Производителят на транспортни средства, слънчеви панели и акумулатори в Остин, Тексас, съобщи, че чистият му приход е бил 7,93 милиарда $ от октомври до декември, спрямо 3,69 милиарда $ година по-рано.
Но без едно- времеви детайли като 5,9 милиарда $ непарични данъчни облекчения за отсрочени данъчни активи, компанията направи 2,49 милиарда $, или 71 цента на акция. Това е спад от 39% по отношение на миналата година и под прогнозите на анализаторите. Доставчикът на данни FactSet сподели, че анализаторите чакат облага от 73 цента на акция.
Tesla регистрира тримесечни доходи от $25,17 милиарда, което е с 3% повече от година по-рано, само че също под прогнозите на анализаторите от $25,64 милиарда.
По...
Прочетете целия текст »




