ДЕТРОЙТ (АП) — Матю Барзал отбеляза гол за тайбрека 6:02

...

Брок Нелсън вкарва два гола и Айлъндърс победиха Ред Уингс с 5-3, за да прекъснат поредицата от 6 победи на Детройт

ДЕТРОЙТ (АП) — Матю Барзал означи гол за тайбрека 6:02 преди края на третия интервал и Брок Нелсън вкара два пъти, издигайки Ню Йорк Айлъндърс до победа с 5-3 в четвъртък вечерта, която приключи поредицата от шест победи на Детройт Ред Уингс.

Барзал изпрати удар зад вратаря Алекс Лайън и го вкара в мрежата. Патрик Кейн имаше късмет да притегли Ред Уингс към трето тъждество по-късно през третото, само че насочи удар настрана от отворената мрежа.

Детройт дръпна Лион, с цел да добави спомагателен скейтър и Пиер Енгвал се възползва, подпечатвайки успеха с гол на празна врата – първи за островитяните за сезона – в последната минута.

Кейси Цизикас вкара през първия интервал, а вторият гол на Нелсън докара до тъждество при започване на третия интервал. Иля Сорокин приключи с 23 спасявания за островитяните.

Оли Маата доближи връх в кариерата си с два гола, като първият падна еднократно при започване на втория интервал. Кейн изравни на 2 при равен удар с китката 10 секунди след третат...