Дете на лечение в Антверпен, беше транспортирано от Белгия до

...
Дете на лечение в Антверпен, беше транспортирано от Белгия до
Коментари Харесай

Болно дете беше транспортирано от Антверпен до София със самолет „Спартан“

Дете на лекуване в Антверпен, беше превозено от Белгия до България със аероплан „ Спартан “, оповестиха от Министерството на защитата (МО).

Състоянието на дребния пациент е разрешило връщането му в страната с медицински екип и в подобаващи условия на борда на самолета, които гражданската авиация не може да обезпечи, допълват от военното министерство. 

Военнотранспортният аероплан „ Спартан “ излетя в 8:02 ч. от Летище „ Васил Левски “ в София по маршрут София - Антверпен, Белгия - София. На борда на самолета беше съпътстващ медицински екип от Военномедицинската академия и Специализираната болница за интензивно лекуване на детски заболявания (СБАЛДБ) „ Проф. Иван Митев “ с нужната здравна инсталация.

Самолетът кацна в 16:35 ч. на Летище „ Васил Левски “ в София. Екипажът в състав: пълководец – капитан Йордан Димитров, помощник-командир – майор Евгени Златанов, и борден инженер майор Мирослав Пипев, както и здравната сестра от ВМА сержант Нина Николова, извършиха сполучливо задачата по авиомедицинска евакуация, осведомят от МО.  

Болното дете беше превозено от София в Антверпен със аероплан C-27J „ Спартан ” на 11 юни. 
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР