5-годишно дете изчезна за цяла нощ в Петришко, откриха го на гробище
Дете на 5 години е изчезнало нощес в региона на село Рупите, община Петрич, сподели кметът на селото Димитър Господинов. За благополучие, то е открито невредимо рано тази заран.
По информация на кмета, момиченцето е на семейство от София, настанено в къща наоколо до черквата в селото. По първична информация то е напуснало дома към 00:45 ч., като е излязло през междина, макар че входната врата е била заключена. Майката е открила неналичието му малко след 1:00 часа.
Незабавно са подхванати дейности за издирването му. Входовете и изходите на селото са били затворени, а колите в региона са проверявани от полицейски чиновници. Прегледани са записи от видеонаблюдение, които демонстрират, че детето е било на открито в интервала сред 01:30 и 06:00 часа.
Около 6:00 ч. полицейски патрул е разкрил детето в региона на гробищния парк, откакто е чул детски глас. То е прегледано от екип на Спешна помощ към Многопрофилна болница за интензивно лекуване „ Югозападна болница “ – база 2 – Петрич, като не са открити пострадвания. Детето ще остане в лечебното заведение за наблюдаване и осъществяване на нужните проучвания. Случаят се проверява. Уведомен е и отдел „ Закрила на детето “.
Кметът Димитър Господинов уточни, че е оказано цялостно подпомагане на органите на реда. Той предлага разширение на системата за видеонаблюдение, посредством слагане на камери на входовете и изходите на селото, както и в региона на гробищния парк./БТА
По информация на кмета, момиченцето е на семейство от София, настанено в къща наоколо до черквата в селото. По първична информация то е напуснало дома към 00:45 ч., като е излязло през междина, макар че входната врата е била заключена. Майката е открила неналичието му малко след 1:00 часа.
Незабавно са подхванати дейности за издирването му. Входовете и изходите на селото са били затворени, а колите в региона са проверявани от полицейски чиновници. Прегледани са записи от видеонаблюдение, които демонстрират, че детето е било на открито в интервала сред 01:30 и 06:00 часа.
Около 6:00 ч. полицейски патрул е разкрил детето в региона на гробищния парк, откакто е чул детски глас. То е прегледано от екип на Спешна помощ към Многопрофилна болница за интензивно лекуване „ Югозападна болница “ – база 2 – Петрич, като не са открити пострадвания. Детето ще остане в лечебното заведение за наблюдаване и осъществяване на нужните проучвания. Случаят се проверява. Уведомен е и отдел „ Закрила на детето “.
Кметът Димитър Господинов уточни, че е оказано цялостно подпомагане на органите на реда. Той предлага разширение на системата за видеонаблюдение, посредством слагане на камери на входовете и изходите на селото, както и в региона на гробищния парк./БТА
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




