Десетки миряни се събраха и днес в митрополитската катедрала Св.

...
Десетки миряни се събраха и днес в митрополитската катедрала Св.
Коментари Харесай

Десетки отново се събраха в храм „Св. Неделя” за Великден


Десетки миряни се събраха и през днешния ден в митрополитската катедрала „ Св. Неделя ” за Великден, съобщи кореспондент на БГНЕС.

Днес бяха отслужени Утреня и Пасхална Св. Литургия. Вечернята ще бъде от 17 ч.

На втория ден след Великден съгласно православната традиция стартира Светлата седмица - време, в което се популяризират светите апостоли и Света Богородица.

Светлата седмица приключва с втората пасха в неделя. Нарича се Светла, тъй като Възкресението на Христос донася прояснение за всички. Тя се назовава още и Нова неделя, тъй като с нея стартира цикълът от недели, които загатват Христовото Възкресение. Нарича се и Томина неделя, тъй като в този ден се чете евангелското четмо за явяването на Христос на своите възпитаници, сред които бил и деятел Тома.

На Светли Понеделник бе отслужена и св. Божествена Златоустова литургия в манастирския храм-паметник “Рождество Христово ” край гр. Шипка. /БГНЕС
Източник: bgnes.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР