Дерик Уайт вкара кош със сирената, а Бостън победи като

...

Дерик Уайт вкара кош със сирената, а Бостън победи като гост Маями със 104:103 и изравни серията на Изток

Дерик Уайт вкара панер със сирената, а Бостън победи като посетител Маями със 104:103 и изравни резултата във финалния плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Селтикс изоставаха с 0:3 в серията, само че след три следващи победи направиха 3:3. Решителният седми мач ще се играе в понеделник в Бостън.

След като Джими Бътлър осъществя три наказателни удара за 103:102 три секунди преди края, с цел да даде преднина на Маями, по-късно Маркъс Смарт от Бостън направи опит за тройка, само че не съумя. Уайт беше на позиция, получи топка и осъществя победния панер за трагична победа за Селтикс.

" Топката пристигна при мен и аз просто стрелях ", сподели Дерик Уайд след мача.

Вторият подложен Бостън завоюва последните три мача, с цел да стане едвам четвъртият тим в историята на НБА, който стига до дуел номер 7, откакто е изгубил първите три мача от серия в плейофите.

Джейсън Тейтъм записа 31 точки, 12 битки и 5 асистенции, а Джейлън Браун добави 26 точки и 10 битки за Селтикс. Смарт означи 21 точки, Уайт - 11, а Робърт Уилямс III - 10.

За Маями Джими Бътлър приключи с 24 точки, 11 битки и 8 асистенции. Той означи 15 точки в четвъртата четвърт. Кейлъб Мартин направи " дабъл-дабъл " - 21 точки и 15 битки. Гейб Винсънт се отличи с 15 точки, Дънкан Робинсън добави 13, Бам Адебайо способства с 11 точки и 13 битки.

Среща от финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада (играе се до четири победи):

Маями – Бостън - 103:104

* Резултатът в серията е 3-3 победи.