Дербито на Пловдив отново не излъчи победител. Ботев и Локомотив

...

Ботев и Локомотив отново не излъчиха победител в дербито на Пловдив

Дербито на Пловдив още веднъж не излъчи победител. Ботев и Локомотив приключиха наедно 0:0 в мач от 16-тия кръг на efbet Лига на стадион " Христо Ботев ".

За повторно през този сезон двата тима не съумяват да се победят, откакто в първия кръг през юли срещата приключи 1:1 на стадиона на Локомотив. Това е общо трето следващо реми в борбата за Пловдив. За последно " железничарите " ликуваха в това съревнование през септември 2022 година Последният триумф на „ жълто-черните “ пък е от март 2022 година

Днес " канарчетата " преобладаваха и могат да съжаляват за изпуснатата успеха. Домакините сътвориха по-опасните положения, само че дейностите на вратаря на „ смърфовете " Динко Хоркаш резервираха нулевото тъждество. След почивката гол на Ботев бе анулиран поради засада, а за 90 минути Локомотив насочи единствено един удар.

Така тимът, воден от Александър Томаш остава на трето място в класирането с 32 точки, колкото имат още ЦСКА-София и Черно море. Ботев (Пловдив) е 10-ти с 19 пункта.
Източник: euronewsbulgaria.com