ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! След дълга нощ парламентът ПРИЕ Бюджет 2025
Депутатите одобриха дефинитивно Бюджет 2025, след траяли повече от 11 часа диспути и над три часа гласоподаване.
В него са заложени рекордни доходи от над 91 милиарда лв. и рекордни разходи от близко 97 милиарда лв..
Бюджетът беше подсилен от 145 народни представители.
План-сметката на страната се чака да приключи с недостиг от 6,4 милиарда лв. или 3% от Брутният вътрешен продукт. Тази година бюджетът беше признат по нова процедура, в сряда вечерта бяха изчетени всички оферти, а в четвъртък се дискутираше всяко едно от тях в размесен ред.
Бюджетът беше предпазен в пленарна зала от финансовия министър Теменужка Петкова.
„ Ръстът на разноските единствено за здравни и осигурителни заплащания за 2025 година по отношение на 2024 година 5,5 милиарда лв.. Само по този индикатор. ние сме едвам от два месеца в това ръководство, няма по какъв начин ние да сме генерирали тези разноски от 18 милиарда Пак споделям, дайте да си признаем и да кажем, това е резултата от последните четири години “, сподели Петкова.
След дълга нощ Народното събрание ПРИЕ Бюджет 2025
Повечето от предложенията сред двете четени с доста дребни изключения бяха отхвърлени още по време на бюджетната комисия. Гласуването в зала единствено удостовери това.
„ Исканията на КНСБ колкото и да са обективни, всички знаем че не могат да бъдат изпълнени в целокупност. Причината за това е изгребания бюджет през последните три години, след бюджетите на Асен Василев, в страната няма пари. И бюджетът е подобен, че никой не е удовлетворен от него. Предложението е за понижаване с 2, млн. на бюджета на Конституционния съд за сметка на растеж на възнагражденията в учебно и детско опазване на здравето “, када от парламентарната естрада Тошко Йорданов от Има Такъв Народ.
напомня още по тематиката:
Теменужка Петкова: За два месеца ръководство няма по какъв начин да сме генерирали 18 милиарда лева разноски
Още вести четете в: България, Темите на деняЗа още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




