Депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов ще си даде имунитета още

...
Депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов ще си даде имунитета още
Коментари Харесай

Божидар Божанов се отказва от имунитета си още днес

Депутатът от ПП-ДБ Божидар Божанов ще си даде имунитета още през днешния ден, съобщи той в ефира на БНР, представен от offnews.bg. В петък (28.02) изпълняващият функционалностите основен прокурор Борислав Сарафов внесе искане в Народно събрание за събаряне на депутатския му имунитет, както и този на съпредседателя на Политическа партия Кирил Петков.

По думите му нищо от описаните от прокуратурата неща не е осъществено.

" Това, което твърди прокуратурата и което е безусловно погрешно, е, че аз съм дал някаква флашка с техническо задание, което по-късно да бъде изпълнено от даден реализатор. Това, което твърди прокуратурата, е облагодетелстване на някой. Те със същия триумф можеха да настояват, че сестра ми е дала на някой флашка, в случай, че нямам сестра. На това равнище на меродавност са тези изказвания. За някакви подписи говорят… ", споделя Божанов в предаването " Преди всички ".

Божанов към момента не се е срещнал с материалите. Той счита, че най-вероятно прокуратурата е хванала някой очевидец, на който са му споделили какво да каже. По думите му неявяване на факт се потвърждава мъчно.

Бившият министър на електронното ръководство акцентира, че с Александър Йоловски са имали полемики във връзка с " Информационно обслужване ".

" Моето мнение беше, че би трябвало доста деликатно и точно да се разпорежда на " Информационно обслужване " единствено нещата, от които има остра потребност, незабавни са и за които " Информационно обслужване " има сериозен потенциал. Спорът не е дали да го има или не " Информационно обслужване " и какво да се разпорежда и какво не, а кардиналният въпрос за обсега ", изясни Божанов и акцентира, че по никакъв метод не е знаел, че Йоловски се тормози от връзката си с него и че го е било боязън за себе си и фамилията му.

По отношение на държавното управление Божанов уточни, че то е несигурно и в него Делян Пеевски има въздействие. Той изясни за инструментите, с които работи водачът на ДПС-Ново начало – подкупи, компромати, СРС-та, кариерно развиване на избрани хора и техни близки, напън.

" За да бъде потвърдено това, прокуратурата би трябвало да извърши следствие ", означи още той и добави, че тя е в центъра на тези механизми, което води до " Параграф 22 ".

Днес Божанов провежда кръгла маса на тематика " Дигитализация и киберсигурност в администрацията на високи обороти ". На нея ще бъде разискван импортираният от " Демократична България " законопроект за ръководство на осведомителните и информационни технологии в публичния бранш. Един от вносителите му е точно Божидар Божанов. Той посочи, че законопроектът още е на стадий публично разискване.

" Искаме да бъде оптимално необятно разискван. Особено когато сме в ролята на съпротива, би трябвало да намерим оптимално необятна поддръжка. Нещата не стартират изначало. Някакво електронно ръководство, някакви електронни услуги има. Някои администрации са по-напред, като Национална агенция за приходите, Кадастъра ", уточни депутатът. По думите му законопроектът цели да преуреди метода, по който страната ръководи осведомителните си технологии. "

Той посочи, че нормативната уредба сега задължава администрацията да работи електронно. Според него обаче това не се случва, тъй като в администрацията няма уредени процеси, които да разрешат това да става бързо и комфортно. Затова, съгласно Демократична България, е необходим напълно нов закон, който да сътвори кадрово застраховане не с " програмисти и мрежари ", а да сътвори конструкция, в която това да може да се ръководи. По думите му ролята на " Информационно обслужване " е основна.

" Вътрешните процеси би трябвало да са по този начин проведени, в това число с включване на " Информационно обслужване " по оптимално транспарантен метод, тъй че най-после да излезе нещо, което жителите да могат да употребяват, да им е комфортно, да го имат в телефона си ", посочи Божанов.

Той означи още, че част от законопроекта планува и основаване на киберагенция. По думите му се планува да се построи подобен потенциал, който да е и с по-високи заплати. Според него всеки министър би трябвало да има подобен човек, който да му е " дясна ръка ".

Източник: abcnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР