Денвър започна с победа защитата на титлата си в Националната

...

Никола Йокич с трипъл-дабъл за успеха на Денвър над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 119:107 в НБА

Денвър стартира с победа отбраната на купата си в Националната баскетболна асоциация, откакто надви над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 119:107.

Шампионите започнаха мощно и през втората четвърт водеха с 40:22. Лейкърс не се съобщи и съумя да понижи изоставането си до 84:87 при започване на последната част, само че малко по-късно със серия от 9:1 точки Денвър още веднъж дръпна с 103:91 и в последните шест минути не позволи да бъде застигнат.

Звездата на домакините Никола Йокич се отличи с " трипъл-дабъл " с 29 точки, 13 битки и 11 асистенции, Джамал Мъри добави 21 точки и 6 асистенции, Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара 20 точки, а Аарън Гордън способства с 15 точки, 7 битки и 5 асистенции.

ЛеБрон Джеймс беше водач за Лейкърс с 21 точки, 8 битки и 5 асситенции, а Антъни Дейвис приключи със 17 точки, 8 битки и 4 асистенции.

В другата среща от първия ден на постоянния сезон Финикс завоюва гостуването си на Голдън Стейт със 108:104.

Девин Буукър беше водач за триумфа с 32 точки, 8 асистенции и 6 битки. Кевин Дюрант се отличи с 18 точки и 11 битки, а Юсуф Нурчик вкара 145 точки и взе 14 битки.

Звездата на домакините Стеф Къри беше най-резултатен с 27 точки, Клей Томпсън добави 15 точки и 7 битки, а Крис Пол приключи с 14 точки, 9 асистенции и 6 битки.

Финикс имаше преднина от 61:46 на почивката, само че със страхотна трета част Голдън Стейт стигна до 88:80 при започване на последната четвърт. Гостите съумяха бързо да изравнят при 88:88, а след 100:99 в последните три минути те бяха по-концентрирани и стигнаха до крайната победа.