Денвър спечели като гост на Сан Антонио със 117:103 и

...

Денвър си върна домакинското предимство, Хюстън удари за трети път Юта

Денвър завоюва като посетител на Сан Антонио със 117:103 и изравни салдото на 2-2 победи в плейофната серия от НБА, като Никола Йокич вкара 29 точки и взе 12 битки. Джамал Мъри добави 24, откакто в първите два мача не беше на висота. ЛаМаркъс Олдридж приключи с 24 точки и 9 битки за Сан Антонио, а ДиМар ДиРоузън прибави 19 преди да бъде изваден от игра с наказване пет минути преди края. Петата среща от серията е в Денвър. Хюстън е с 3-0 победи откакто преодоля Юта със 104:101. Джеймс Хардън вкара единствено 22 точки, само че 14 от тях в последната четвърт, което оказа помощ доста за успеха. Той наниза тройка и по-късно добави два наказателни сполучливи 42.4 секунди преди сирената, когато направи резултата 101:97. След това Донован Мичъл вкара два наказателни за Юта, а Хардън пропусна нов опит от тройката, пристигна ред на Пи Джей Тъкър да завоюва битката. Той беше фаулиран, осъществя и двата пъти от наказателната линия и приключи мача с общо 12 точки. Крис Пол остана с 18 точки за Рокетс, а Клинт Капела с 11 и 14 битки.