Денислава Глушкова отпадна четвъртфиналите на международния турнир по тенис за

...

Глушкова отпадна на 1/4-финалите на международния турнир в Созопол

Денислава Глушкова отпадна четвъртфиналите на интернационалния шампионат по тенис за дами на твърда настилка в Созопол с награден фонд 25 хиляди $.

Участващата с " уайлд кард " 18-годишна софиянка претърпя проваляне от грузинката София Шапатава с 3:6, 1:6 за 97 минути.

Глушкова, която на 9 октомври завоюва купата в първия от серията три шампионата на Световната федерация ITF в Созопол, загуби осем от последните девет гейма в мача и това се оказа решаващо.

Тя въпреки всичко си обезпечи 672 $ и 9 точки за международната класация.

В конкуренцията на двойки сестрите Елеонор и Вержини Чакърови паднаха на полуфиналите от поставените под номер 1 Дину и Цзя Цзин Лу (Китай) с 3:6, 1:6.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.