Денис Шаповалов победи французина Юго Гастон с 6-1, 6-3 на

...

Денис Шаповалов се завърна с успех в Монпелие, Ришар Гаске разочарова домакините

Денис Шаповалов победи французина Юго Гастон с 6-1, 6-3 на тенис шампионата в Монпелие и записа първи триумф от юли 2023 година

Канадецът, който пропусна втората половина на предишния сезон заради травма в коляното, направи 11 аса и завоюва 92 % от точките си при първи сервис, с цел да продължи напред единствено след 67 минути игра. Това е неговото трето присъединяване в Монпелие, за последно той доближи четвъртфиналите през 2019 година

Бившият номер 10 в ранглистата на ATP ще играе против втория подложен Александър Бублик.

В различен мач французинът Артур Казо, който записа победи над трима от топ 35 в света играчи на Australian Open, продължава с положителната си форма. 21-годишният Казо отстрани германеца Максимилиан Мартерер с 6-1, 6-3 единствено за час и 24 минути. Казо завоюва 85 % от точките си при първи сервис и избави и три благоприятни условия за пробив на своя конкурент.

Бившият номер 7 в света Ришар Гаске не съумя да продължи напред, откакто отстъпи пред Пабло Ламас Руис. 21-годишният квалификант от Испания, победи представителя на домакините с 7-6(6), 7-5.

Французинът участващ с уайлд кард Аролд Майо победи своя съотечественик Лукас Пуйе с 6-4, 7-5, с цел да запише първата си победа на равнище шампионат за сезона. 21-годишният състезател доближи четвъртфиналите в Мец през ноември. Mейо ще се изправи против Беноа Пер, който в профил още на старта Анди Мъри.

Други двама представители на " сините ", Грегоар Барер и Александър Мюлер също не престават към втория кръг след победи над свои сънародници. Барер надигра квалификанта Юго Бланше с 6-7(7), 6-4, 6-2, до момента в който Мюлер победи квалификанта Антоан Ескофие със 7-6(4), 6-3.