Дежурните сили и средства от състава на Военновъздушните сили на

...
Дежурните сили и средства от състава на Военновъздушните сили на
Коментари Харесай

Военновъздушните сили прехванаха и приземиха малък самолет

Дежурните сили и средства от състава на Военновъздушните сили на Република България бяха приведени в деяние за осъществяване на задача „ Air Policing “ по самолет-нарушител.

Самолетът бе локализиран от наземните средства за противовъздушна защита в региона на град Свищов, на височина 600 метра. Установено бе, че е навлязъл в задействана краткотрайно резервирана зона без полетен проект и без включен код на транспондера.

Задействани бяха изтребителите МиГ-29 от авиобаза Граф Игнатиево, като лидерът на дежурната двойка излетя в 17.53 часа. Самолетът-нарушител бе прихванат, като в 18:03 часа с него бе открит образен контакт още веднъж на височина 600 метра. Екипажът го разпознава като Cessna-150, с регистрационен знак LZ-TTE.

Самолетът бе съпроводен до летище Бохот, където кацна в 18.08 часа. По откритите процедури, след кацането му, дежурният изтребител блокира летището до прекъсване на мотора и намесата на наземните органи. На земята бе открита самоличността на водача на дребния аероплан.

В сполучливо изпълнената задача по защита и защита на въздушното пространство на Република България и в интегрираната система за противоракетна и противовъздушна защита на НАТО взеха присъединяване част от най-младите летци на аероплан МиГ-29 от българските Военновъздушни сили.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР