Дебютантът при класиците Георги Иванов не успя да преодолее четвъртфиналите

...

Георги Иванов и Стоян Кубатов с поражения в Баку

Дебютантът при класиците Георги Иванов не съумя да преодолее четвъртфиналите на олимпийската подготовка в Баку. Европейският първенец до 23 година в свободния жанр започва впечатляващо при 130-килограмовите, откакто се наложи с механически туш 10:0 над Борис Петрушич (Сърбия) за 2,56 мин.

Но по-късно бе спрян от грузинеца с азерски паспорт Бека Канделаки, който имаше ръстово предимство, - 0:9 за 1,45 мин. Съперникът му е висок 195 см. Само финалистите взимат квоти за олимпиадата.

При 77-килограмовите Стоян Кубатов също стартира с впечатляваща победа - 9:0 над Оливер Крюгер (Дания). Българинът записа седем точки още в първите две минути.

За страдание, във втората си борба за деня той загуби от Золтан Елевай (Унгария) с аршин за последна маркирана точка при резултат 1:1.