Гърция отхвърля твърденията, че нейният лидер е нарушил уверенията за Elgin Marbles
Даунинг Стрийт съобщи, че министър-председателят се притеснява, че всяка двустранна среща в Лондон евентуално ще бъде „ доминирана “ от разногласието за мраморите, откакто господин Мицотакис даде изявление в неделя за пресата с цел да бъдат върнати от Британския музей в Атина.
Новинарската организация PA схваща, че гръцката страна не е съгласна с характерността на обстановката от номер 10, защото дипломатическата стихия отхвърля да отшуми.
Мнението на Атина е, че концепцията господин Мицотакис да пристигна в Лондон и да не отговори на въпрос за мраморите, които също са известни като скулптурите на Партенона, в изявление за BBC, е нелепост.
Това е разбра, че гръцкият министър председател възнамерява да продължи да повдига въпроса всякога, когато пристигна в Обединеното кралство, само че в никакъв случай не е имал опция да го разиска персонално с господин Сунак.
Попитан за позицията на Атина по отношение на изявление, формалният представител на министър-председателя сподели, че мненията от неделя са сложили топчетата „ в центъра на дебата “.
„ Очевид...
Прочетете целия текст »




