Рубио пропусна срещата на Украйна с европейските лидери в Мюнхен
Държавният секретар на Съединени американски щати Марко Рубио пропусна среща с европейските водачи по отношение на войната в Украйна, в ход, обсъждан от европейските столици като сигнал за намаляващия интерес на Вашингтон да ги включи в напъните си за разрешаване на спора.
Рубио трябваше да участва на срещата с водачи от страни, в това число Германия, Полша, Финландия и Европейската комисия в Мюнхен в петък следобяд, само че анулиран в последния миг заради спорове в графика.
„ Министърът няма да участва на срещата в Берлинския формат за Украйна поради броя на срещите, които има едновременно “, сподели американски чиновник. „ Той се занимава с Русия-Украйна на доста от срещите си тук в Мюнхен. “
Един европейски чиновник сподели, че анулацията е „ безумна “. Това се случи, когато администрацията на Тръмп от ден на ден се дистанцира от европейските си съдружници и се стреми да тласне Украйна към съглашение с Русия, с цел да постави завършек на съвсем четиригодишната война.
Срещата нямаше наличие без...
Прочетете целия текст »




