Страните от ЕС все още не са постигнали съгласие по 21-вия пакет санкции срещу Русия
Държавите членки на Европейския съюз към момента не са постигнали единодушие по 21-вия пакет наказания против Русия , само че още в понеделник могат да одобрят включването на 250 физически и юридически лица в санкционния лист, съобщи висшият представител на Европейски Съюз по външната политика и сигурността Кая Калас преди съвещанието на външните министри в Брюксел. Информацията популяризира " Ройтерс ".
" Надяваме се да реализираме единодушие за включването на 250 лица и организации. Това ще бъде най-големият брой нови вписвания, който сме правили до момента ", сподели Калас.
Тя добави, че във връзка с 21-вия пакет наказания към момента остават нерешени въпроси и договарянията сред страните членки не престават.
Литовският външен министър Кестутис Будрис съобщи, че страните от Европейски Съюз към момента не са взели решение по предлагането за възбрана на избрани морски услуги , свързани с Русия, както и за в допълнение стягане на рестриктивните мерки върху съветския полутечен природен газ .
" Очаквам да видя дали сме задоволително съществени. Не можем да слагаме икономическите ползи над ползите на сигурността. Това е доста рискова наклонност ", съобщи Будрис пред публицисти.
За приемането на нов пакет наказания против Русия е належащо единодушието на всички страни членки на Европейския съюз. Към момента не е ясно дали останалите противоречиви въпроси ще бъдат преодолени по време на срещата на външните министри.
Европейски Съюз дава зелена светлина на новите наказания против Русия на 13 юли
Този ход е в отговор на огромните офанзиви на Москва против Украйна
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




