Държавен фонд Земеделие“(ДФЗ) преведе близо 2 млн. лв. (1 867

...
Държавен фонд Земеделие“(ДФЗ) преведе близо 2 млн. лв. (1 867
Коментари Харесай

Памукопроизводителите получиха близо 2 млн. лева за Кампания 2023

Държавен фонд „ Земеделие “(ДФЗ) преведе близо 2 млн. лева (1 867 081 лева.) за Кампания 2023 по интервенцията „ Специално заплащане за просвета – памук “ (Памук), включена в Стратегическия проект за развиване на земеделието и селските региони за интервала 2023–2027.

Подпомагането е преведено по сметките на 38 памукопроизводители. Ставката, по която са изчислени дотациите, е в размер на 1 492.96 лева./ха, според член 38 от Регламент (ЕС) № 2021/2115.

Право на финансова поддръжка имат стопани, декларирали, че ще отглеждат памук от сортове, вписани в сортовата листа на България към 1 март 2023 година или в Европейския азбучник на полските култури, оповестени на електронната страница на Изпълнителната организация по сортоизпитване, апробация и семеконтрол. Изискванията за допустимост за присъединяване в интервенцията са написани в член 6 от Наредба 3 от 10 март 2023г.

Специалното заплащане се дава за засели площи с памук при минимална плътност на посевите не по-малко от 8 000 бр./дка., като реколтата трябваше да се прибере не по-късно от 30 ноември 2023 година Бенефициерите бяха задължени да приложат към заявката си подписан контракт за изкупуване на създадената от тях продукция.

Друго условие, което претендентите по интервенцията „ Памук “ трябваше да изпълнят, бе да потвърдят, че са покрили минималната посевна норма от 15 кг/ха. За задачата стопаните имаха ангажимент да дават формалните етикети от опаковките на семената, употребявани за посев.

 
Източник: econ.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР