ДАНС е установила 5 нарушения при получаването на „златни паспорти“
ДАНС е открила все още 5 случая със съществени нарушавания при приемането на българско поданство против вложения. Проверката продължава по сигнали от Министерството на правораздаването, осведоми БНР.
От ведомството оповестиха, че съгласно министър Надежда Йорданова с импортирания сигнал по процедурите за така наречен златни паспорти Движение за права и свободи са закъснели, тъй като още през лятото на предходната година служебният министър проф. Янаки Стоилов е уведомил ДАНС за 47 случая със подозрения за нарушавания на закона.
На процедура това са повече от половината от всички процедури, завършили с декрет за „ златен паспорт “ от 2013 година до момента.
От министерството напомнят, че имат направен законопроект за анулация на поданството против вложения, който се чака да бъде прегледан на идващото съвещание на държавното управление.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




