Данни на потребители са споделяни незаконно с консултантиСкандалът Cambridge Analytica

...
Данни на потребители са споделяни незаконно с консултантиСкандалът Cambridge Analytica
Коментари Харесай

И Мексико проучва аферата Cambridge Analytica

Данни на консуматори са споделяни нелегално с консултанти

Скандалът Cambridge Analytica се разраства отвън границите на Англия и Съединени американски щати

Мексиканската организация за отбрана на данните съобщи в понеделник, че е почнала следствие дали избрани сдружения в страната, свързани с компанията за политически съвещания Cambridge Analytica, са нарушили законите за отбрана на данните в страната.

INAI, регулаторът по прозрачността и отбрана на данните, съобщи, че изследва мексикански компании, работещи с мобилното приложение Pig.gi. То обезпечава на потребителите безвъзмездни презареждания в подмяна на гледането на реклами и попълването на изследвания.
още по тематиката
Разработчикът на приложението е прекъснал връзките си с Cambridge Analytica в Мексико, откакто английската компания беше упрекната от чиновник, подал сигнал за непозволен достъп до данни, свързани с американски и английски гласоподаватели по време на последните избори.

Pig.gi има 1 млн. изтегляния в Мексико и Колумбия. Фирмата, която стои зад създаването, сподели, че е споделяла резултатите от две изборни изследвания измежду мексиканските консуматори с консултантите и с други сътрудници.
Източник: technews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР