Данийл Медведев загуби първия си мач на тенис турнира в

...

Медведев претърпя поражение на старта в Женева

Данийл Медведев загуби първия си мач на тенис шампионата в Женева от сериите " АTP 250 ". Руснакът отстъпи на Ришар Гаске с 2:6, 6:7(5).

Поставеният под №2 в международната класация завоюва първите си две подавания и поведе с 2:1 гейма, само че по-късно французинът доминираше в играта до края на първия сет и справедливо поведе след 6:2.

26-годишният тенисист позволи пробив и на старта на втората част, само че поправи грешката си и изравни за 3:3. До края и двамата завоюваха сервиз геймовете си и се стигна до тайбрек. Там 75-ият в света завоюва три точки при подаване на съперника си и се поздрави с триумфа след 1 час и 31 минути игра.

ALLEZ GASQUET

takes out top seed Medvedev 6-2 7-6(5) for his first Top 2 win since April 2005!
— Tennis TV (@TennisTV)

На 1/2-финалите Ришар Гаске ще се изправи против спечелилия от конфликта сред Марко Чекинато и Камил Майхшак.