Данийл Медведев победи Миомир Кецманович с 6:2, 6:4, 6:2 и

...

Медведев се класира на 1/8-финалите на Ролан Гарос

Данийл Медведев победи Миомир Кецманович с 6:2, 6:4, 6:2 и се класира на 1/8-финалите на тенис шампионата от Големия шлем - Ролан Гарос.

Поставеният под №2 в международната класация съумя да пробие на два пъти своя противник, с цел да завоюва първия сет. Във втората част сърбинът игра най-силно, само че позволи нов пробив на старта на сета, което бе задоволително за руснака, с цел да удвои преднината си.

В заключителната трета част равенството се резервира до 2:2 гейма, само че по-късно 26-годишният тенисист бе безапелационен до края на дуела и с втория си мачбол постави точка на разногласието след 1 час и 51 минути игра.

Defying the laws of physics |
— Roland-Garros (@rolandgarros)

В идващия стадий от шампионата Данийл Медведев ще срещне спечелилия от мача сред Жил Симон и Мрин Чилич.

В различен мач от деня поставеният под №7 в схемата на конкуренцията Андрей Рубльов се наложи над Кристиан Гарин с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(11).