Дания излъга Перу с 1:0 в мач от група С

...

Дания излъга Перу с 1:0, южноамериканците пропуснаха дузпа

Дания излъга Перу с 1:0 в мач от група С на международното по футбол в Русия, в която са още Франция и Австралия. Юсуф Поулсен донесе успеха на аления динамит с гол в 59-та минута. Датчаните проведоха контра, Кристиан Ериксен употребява голяма пробойна в защитата, напредна и изведе Поулсен, който не сгреши. В самия завършек на първото полувреме перуанците пропуснаха дузпа. Кристиан Куева падна в наказателното поле на датчаните, гамбийският рефер Бакари Гасама спря играта и се съветва със системата ВАР. Решението му бе 11-метров углавен удар,  но осъществяването на Куева бе доста неприятно и топката мина високо над вратата.

След гола на датчаните Перу натисна крепко, само че по този начин и не съумя да стигне най-малко до изравнителен гол. Като цяло перуанците направиха доста пропуски, като в това отношение се отличиха Фарфан и Гереро, само че и вратарят на Дания Шмайхел бе на висота. / Трафик Нюз
Източник: petel.bg