Далас се наложи със 108:93 у дома срещу Лос Анджелис

...

Далас победи шампиона ЛА Лейкърс

Далас се наложи със 108:93 вкъщи против Лос Анджелис Лейкърс. Лука Дончич приключи с 18 точки и 13 асистенции за спечелилите, които стопиха задатък от 17 точки за тима от Калифорния. Дуайт Пауъл вкара 12 от своите общо 25 точки в четвъртата част на дуела. Маверикс прекъсна серия от две следващи провали вкъщи с Лейкърс и заема шесто място в Западната конференция.

Шампионът Лос Анджелис към момента е без звездата си Леброн Джеймс, а съотборникът му Антъни Дейвис изигра втори мач след продължително лекуване на травма. Дейвис осъществя 17 точки в актива на Лейкърс след влизането си на полето от аварийна пейка във втората част.

Джулиъс Рандъл приключи с 31 точки, 10 битки и, а съотборникът му Ар Джей Барет добави още 25 точки и 12 овладени топки под кошовете за успеха на Ню Йорк със 120:113 вкъщи против Торонто. Дерик Роуз се отличи с 19 точки за деветата поредна победа в интерес на Никс. Отборът се намира на четвърто място в Източната конференция 11 мача преди началото на плейофите.

Фред Ванвлийт и Оу Джи Ануби осъществиха по 27 точки в актива на Раптърс. Преди тази среща гостите бяха в серия от четири поредни триумфа.

Карл-Антъни Таунс се отличи с 24 точки и 12 битки за успеха на Минесота със 101:96 като посетител против водача в Лигата Юта. Антъни Едуардс добави още 23 точки и 9 овладени топки под кошовете в интерес на спечелилите. Д'Анджело Ръсел също вкара 23 точки за триумфа на Тимбъруулвс. Гостите печелят в Солт Лейк Сити за повторно през акцията.

Боян Богданович означи 30 точки за Юта. Двата тима ще играят един против различен в понеделник вечерта в Минеаполис.

Милуоки победи със 132:94 вкъщи състава на Филаделфия. Янис Антетокунбо приключи с 24 точки и към този момент заема второ място в клубната ранглиста при най-хубавите изпълнители. Звездата на Бъкс имаше и 14 битки и 7 завършващи подавания в срещата. Той изпревари Глен Робинсън, който има общо 12023 точки с екипа на Милуоки. За момента водач в това нареждане е именитият Кирим Абдул-Джабар с 14211 точки.

Бъкс победи Филаделфия за повторно в последните три дни. Гостите, които позволиха четвъртата си поредна загуба, играха без звездите си Бен Саймънс и Джоуъл Ембийд.