Далас Маверикс надигра при гостуването си Ел Ей Лейкърс със

...

Маверикс спряха серията на Лейкърс от 10 поредни победи

Далас Маверикс надигра при гостуването си Ел Ей Лейкърс със 114:100 в поредна среща от постоянния сезон на НБА.

Домакините потеглиха мощно в първата четвърт, като задатъкът им по едно време стигна 10 точки, само че се отдръпнаха с пет преднина след първите 12 минути – 30:25. На почивката възпитаниците на Франк Вогел водеха с три пункта – 62:59. Последва обаче страхотна трета четвърт за играчите на Рик Карлайл. Водени от Лука Дончич, който осъществя 16 точки в четвъртта след едвам шест на полувремето, тексасци влязоха в серия от 17:0 след близо четири минути без панер за „ езерняците “.

В последна сметка, след 35:17 в третия интервал, гостите направляваха протичащото се на корта и не изпуснаха самодейността до края. 20-годишният Дончич имаше относително спокоен следобяд в Калифорния, само че приключи с съвсем трипъл-дабъл – 27 точки, 9 битки и 10 асистенции. 17 добави Делон Райт, а по 15 Кристапс Порзингис, Дуайт Пауъл и Джъстин Джаксън. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис изиграха мощен мач със надлежно по 25 и 27 точки, само че не получиха задоволително поддръжка от останалите си съотборници.

За калифорнийци това беше второ проваляне вкъщи през сезона по-късно от първенеца Торонто Раптърс и първо след 10 следващи триумфа в лигата – отборът остава първи на запад при баланс 17-3. Далас е към този момент 13-6 и заема четвърата позиция в Западната конференция. В идващите си мачове Маверикс гостуват на Ню Орлиънс Пеликанс, до момента в който Лейкърс пътуват до Колорадо за мач с Денвър Нъгетс.