ДАЛАС (AP) — Защитникът на Колорадо Кейл Макар вкара два

...

Makar вкарва 2 гола и Avalanche победи Stars с 5-3 в мач 5, за да остане жив в плейофите

ДАЛАС (AP) — Защитникът на Колорадо Кейл Макар вкара два гола, вторият след зелената светлина на Кейси Мителщад в третия интервал и Avalanche победиха топ поставения Далас с 5-3 в игра 5 в сряда вечерта, прекъсвайки поредицата си от три загуби и удължавайки втория кръг на сериите от Западната конференция.

Mittlestadt означи единствено 1:12 в третия интервал, с цел да направи 3-2, което беше първият път, когато Avalanche водеше в серията, като се изключи случая, когато Майлс Ууд означи 11 минути след продължението, с цел да завоюва откриването на серията.

Мейкър добави гол без асистенция малко повече от три минути по-късно. Ударът му от средата на десния кръг мина през краката на вратаря Джейк Йотингер и се оказа решаващият гол.

Финалистът за MVP на лигата Нейтън Маккинън означи при 3:10 след независима асистенция на Артури Лехконен, чийто гол в последната секунда на първия интервал пристигна с асистенция на Маккинън.

Вратарят на Лавина Александър Георгиев записа 23...