Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров срещу представителя на домакините

...

Дъжд прекрати мач на Гришо във Вашингтон

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров против представителя на домакините Себатиан Корда от втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка във Вашингтон с награден фонд 2,1 милиона $.

Поставеният под №5 Димитров взе първия сет с 6:4, а при 40:40 в първия гейм на втората част и сервис на Корда заваля и срещата беше прекъсната. Двубоят ще се доиграе довечера след 19:00 часа българско време.

Хасковлията започва дуела с пробив и задържа преимуществото си до края на първия сет.
При триумф над Корда при подновяването на играта българинът ще доближи до четвъртфиналите в конкуренцията и ще изравни най-хубавото си показване във Вашингтон от 2013 година. Там към този момент го чака Микаел Имер (Швеция), който във втория кръг отстрани финландеца Емил Руусувуори с 6:3, 6:7(3), 6:4.
Източник: duma.bg