Дъблин и Килкени ще се състезават във финала на Лейнстър

...

GAA: Дъблин и Килкени достигат до финала в Лейнстър, тъй като сезонът на Голуей изпраща

Дъблин и Килкени ще се състезават във финала на Лейнстър Хърлинг този сезон след успехите си в неделя.

Дъблин постави завършек на лятото на Голуей с победа с 2-27 на 1-24 в Солтхил.

Дъблин стартира с летящ старт с гол на Seán Currie в първата минута.

Въпреки втория гол на Дъблин от Донал Бърк, Голуей поведе с 0-19 до 2-11 в интервала.

Червеният картон на Дейвид Бърк през първото полувреме означаваше, че домакините играха по-голямата част от мача с 14 играчи.

Дъблин се възползва от спомагателния човек, като Бърк вкара 1-10 в мача, до момента в който стигнаха до финала.

Котките имаха една аварийна точка над Уексфорд след 1 Победа с -24 до 2-20, като дузпата на TJ Reid се оказа решаваща в края.

Въпреки загубата, Уексфорд влиза в сериите за цяла Ирландия след 3-то място.

Това приключи. Антрим 4-22 Карлоу 2-22 в плейофа за изпадане в Кориган Парк.

Това значи, че Антрим остава в Ленстър Чемпиъншип, до момента в който Карлоу се завръща в Купата на Джо Макдона през...