Да играеш срещу французин на Ролан Гарос, може да се

...
Да играеш срещу французин на Ролан Гарос, може да се
Коментари Харесай

Смятам да стана французин през следващите дни: Опитът на Зверев да спечели публиката

Да играеш против французин на Ролан Гарос, може да се трансформира в същински призрачен сън, откакто френската аудитория постоянно не помни за всевъзможен тенис етикет и почитание към съперника в опита си да поддържа своите сънародници. През вчерашния ден Тейлър Фриц изпита това на собствен тил, откакто нееднократно феновете реагираха с освирквания на негови страхотни осъществявания. Американецът обаче също не им остана задължен и незабавно след мача в продължение на една минута не спря да предизвика феновете, показвайки им с жест да замълчат и навличайки си още по-силна ненавист.

Александър Зверев обаче реши да предприеме различен метод към французите, които към този момент нямат нито един останал собствен представител както в шампионата при мъжете, по този начин и при дамите. В изявлението си на корта след снощната победа германецът опита да притегли публиката на своя страна, шегувайки се, че има намерение да " стане французин " през идващите дни, с цел да има тяхната поддръжка.

" Не е изключително прелестно да играем, когато вие сте против нас, тъй като тук постоянно е доста шумно и чувството е за враждебно отношение. През идващите 10 дни обаче бих могъл да стана французин и считам, че тогава всички ще бъдем удовлетворени и ще можем дружно да се наслаждаваме на престоя ми на корта ", сподели Саша.

След това той бе помолен от интервюиращия Алекс Кореча да каже няколко думи на френски, с цел да може още по-силно да се хареса на феновете. " Merci beaucoup ( " Благодаря доста " ), Париж. Това е всичко, което мога да кажа на френски ", приключи с усмивка някогашният финалист от Шлема, който изглеждаше, че бе извършил своята задача, съдейки по доволните лица на феновете по трибуните.

Merci
Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР