COVID пандемията доведе до промени на пазара на труда. Експертите

...
COVID пандемията доведе до промени на пазара на труда. Експертите
Коментари Харесай

Едва пет човека стигат до интервю за едно работно място

COVID пандемията докара до промени на пазара на труда. Експертите по асортимент на фрагменти у нас пресяват приблизително до петима претенденти за една позиция след първичната селекция на кандидатури, демонстрира проучване на огромна интернационална HR компания.
Бройката варира доста според от промишлеността, броя на претендентите и равнището им на опит. Средното време за намиране на подобаващия претендент за дадена позиция е един месец. Основната причина служителят да смени работата си е неналичието на изясненост за кариерното му развиване и опцията за покачване. Това просветление оспорва схващането, че чиновниците напущат компании заради неприятните взаимоотношения с мениджърите.
Друга значима причина, посочена в изследването, е времето, отделено за всекидневно пътешестване до работното място. Служителите, които пътуват на огромно разстояние до работното място, са по-склонни да търсят работа по-близо до дома. Анализът преглежда и спомагателните тласъци отвън заплата, които са от значително значение за смяна на работното място.
Паричните тласъци като бонусите са измежду най-атрактивните преимущества на работодателите. След тях се подреждат спомагателната здравна застраховка и непрестанно повишение на квалификацията в компанията, демонстрира проучването на Adecco Group. Хората, които са ангажирани в подбора на чиновници, се интересуват първо от отношението и полезностите, показвани от претендентите по време на изявлението и метода, по който те са съвместими с корпоративните полезности на компанията.
Най-критично нужните умения за позиции, за които интервалът на наемане на чиновник е най-дълъг са прочувствена просветеност, умеенето за решение на проблеми, аналитично мислене и нововъведения. Най-трудно могат да бъдат затворени позициите за асортимент на личен състав от ИТ техническата промишленост и финансите.
Анализът демонстрира, че най-големите разминавания сред уменията, нужни на пазара на труда, и наученото от престоя в университета са в региона на инженерните, ИТ специалности и телекомуникации, както и в областта на ръководството на човешките запаси. Това противоречие в техническите промишлености ще продължи да се усилва с развиването на технологиите.

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР