Членството на България в еврозоната се очаква на 1 януари

...
Членството на България в еврозоната се очаква на 1 януари
Коментари Харесай

Василев: Членството на България в еврозоната се очаква на 1 януари 2025 г.

Членството на България в еврозоната се чака на 1 януари 2025 година, съобщи министърът на финансите Асен Василев след среща с гръцкия си сътрудник Ставрос Папаставру в Министерството на финансите.

След диалозите двамата направиха къси изказвания пред медиите на британски език, като подчертаха положителните междусъседски връзки и ролята на двете страни като фактор за по-добра съгласуваност.

Водени са диалози за подобряването ѝ по направлението юг - север, посочи Василев.

" Гърция също по този начин поддържа България както за цялостното участие в Шенген, което значи отваряне на сухопътните граници и облекчение на трафика по всички сухопътни граници, по този начин и за участието ни в еврозоната, което се чака на 1 януари 2025 година ", означи Василев.

Гръцкият посетител означи, че техните диалози са продължение на срещата сред министър председателите на двете страни акад. Николай Денков и Кириакос Мицотакис, която се организира на 4 януари тази година.

СНИМКА: БГНЕС
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР