Чисто нова, 6 етажна офис сграда, с подземни гаражи, за

...
Чисто нова, 6 етажна офис сграда, с подземни гаражи, за
Коментари Харесай

Държавата купува чисто нова сграда за ДКСИ от столичен предприемач

Чисто нова, 6 етажна офис постройка, с подземни гаражи, за 25,4 млн. лв.. С това ще се снабди страната и ще го даде на Държавната комисия по сигурността на информацията. Решението е на държавното управление, а продавачът е предприемачът Красимир Георгиев, притежател на столичните хотели ”Централ ” и ”Форум ”, както и на постройката на тогавашния спектакъл ”Ренесанс ” на площад ”Възраждане ” - последно прочут като фолк дискотеката ”Син Сити ”.
Отпускат се 25,4 млн. лв. за покупка на парцел в интерес на страната за потребностите на Държавната комисия по сигурността на информацията. Това реши държавното управление през днешния ден. Имотът се намира на ул. " Козлодуй " № 4 в столичния регион " Сердика ". Площта му е 1641 кв. м. и в него е построена шестетажна административна постройка, наречена " Офис парк Централ ".

Сключването на контракта за покупка се разпорежда на ръководителя на Държавната комисия.

Според собсвеника Красимир Георгиев, при проектирането на постройката са изследвани главните ходови линии за постиане на най-благоприятно функционално и архитектурно-художествено влияние. Формата на постройката е неправилна и опростена, само че в това време задоволително въздействаща, написа Капитал.

ДКСИ се снабдява с широкоформатни офиси клас А, което значи, че на всеки етаж и към всеки офис са планувани работни пространства, заседателни зали, сървърно помещение, кухненски бокс, санитарни възли и място за отмора.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР