ЧИКАГО (AP) — Сет Джарвис вкара два гола за пауърплей

...

Сет Джарвис води срещу Урагани пред Блекхоукс с 4-2 за 5-та поредна победа

ЧИКАГО (AP) — Сет Джарвис вкара два гола за пауърплей в третия интервал, а Каролина Хърикейнс победи Чикаго Блекхоукс с 4-2 в неделя за петата си поредна победа.

Джордан Стаал също вкара за Каролина (52-22-7), която остана жива в конкуренцията за купата в Дивизия Метрополитън. Себастиан Ахо добави празен гол, а Андрей Свечников направи две асистенции.

Ураганите се приближиха на една точка от бездействащия Ню Йорк Рейнджърс за първото място в дивизията. Всеки тим има по една оставаща игра в графика си.

Пьотър Кочетков направи 14 спасявания, до момента в който Каролина се усъвършенства до 19-2-3 в последните си 24 гостувания.

Франк Назар означи гол в своя Дебют в НХЛ за Чикаго, който загуби своя четвърти следващ мач. Андреас Атанасиу също вкара, а Петр Мразек направи 30 спасявания.

Слабите Блекхоукс приключиха с връх от 17-20-4 вкъщи този сезон.

Стаал, Джален Чатфийлд и Брет Пеше се завърнаха в състава на Каролина, откакто почиват по време на успеха с 5-2 в п...