Четвърта поредна събота жителите на Варна излязоха на протест, предаде

...
Четвърта поредна събота жителите на Варна излязоха на протест, предаде
Коментари Харесай

Варненци отново се вдигнаха заради гората край града

Четвърта поредна събота жителите на Варна излязоха на митинг, съобщи Евроком. Причината за недоволството им е концепцията да бъде изсечена гората в квартал “Виница” в морската столица. Местните желаят дърветата да останат, а на гората да се върне статутът на предпазена зона.

Хората блокираха главния път за „ Виница” с искане да им бъде обърнато внимание. До този миг те са подали сигнали до всички институции. Според тях изсичането на боровите гори е безусловно нелегално, защото те са засадени със защитна цел срещу наводнения и свлачища.

Припомняме, че в признатия Общ организационен проект през 2012 година теренът е включен в урбанизирана зона за ниско застрояване и следва да бъдат издигнати здания. Това съгласно протестиращите ще сътвори причина за свлачища и наводнения.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР