Четирима български състезатели стигнаха до полуфиналите на сингъл на силния

...

Изцяло български полуфинали в Сливен

Четирима български състезатели стигнаха до полуфиналите на сингъл на мощния интернационален шампионат по тенис до 12 година в Сливен. Това значи, че купата сигурно ще остане в страната ни.

Георги Георгиев (ТК „ Свиленград ") ще спори за място на финала с Ивайло Симеонов (TK "Кристи ", Дряново). Днес Георгиев в профил и последния оживял чужденец в схемата Стефанс Аудринс от Латвия с безапелационното 6:2, 6:0. Симеонов пък имаше тежък мач в три сета против Павел Маринов (ТК „ Супер спорт ", Варна), който завоюва с 6:4, 2:6, 7:6(5).

В другия полуфинал ще се срещнат Александър Василев (ТК „ 15:40 ", София) и предишният през квалификациите Никола Сийчанов (TK "Кристи ", Дряново). Василев в профил другия квалификант, стигнал до 1/4-финалите – Калоян Георгиев (TK "Супер Спорт ", Варна), с 6:2, 6:3. Сийчанов пък се нуждаеше от три сета против Робер Гавани (ТК „ Свиленград "), с цел да стигне до триумфа с 6:1, 4:6, 6:3.

При девойките до полуфиналите доближиха две наши тенисистки – Елизара Янева (ТК „ Академик 83 ", Пловдив) и Александра Габровска (ТК „ 15:40 ", София). Днес Янева победи Йоана Константинова (ТК „ Плевен 90 ") с 6:4, 6:3, а Габровска се оправи с рускинята Наира Геворкиан след поврат – 3:6, 6:2, 6:4.

Четвъртата ни участничка на 1/4-финалите Мария Рогачева (TK "Железничар 1996 ", Пловдив), която играе с „ уайлд кард ", загуби от румънката Йоника с 3:6, 7:6(4), 4:6.

Никол Николова (TK "Испано ", Варна) пък ще играе на следващия ден във финала на утешителния шампионат против туркинята Дениз Туран. Заедно с Йоана Константинова Никол ще спори за купата и в шампионата на двойки, откакто през днешния ден нашите победиха гръцки тандем с 6:3, 6:4.

За финала на двойки при момчетата се класираха и Георгиев/Маринов, които надиграха с 6:2, 6:0 Виктор Киров (TK „ Виа Тенис Стар ", София) и Йоан Найденов (TK „ 15:40 ", София).

Турнирът „ Sliven Cup 2018 " е част от календара на програмата „ 3Т – Тенис, Тийм, Талант " и 8 от българските състезатели вземат участие с поддръжката на БФТ и нейните сътрудници „ Адвент Груп ", „ Асикс " и „ Гроугрийн Юръп " АД.

Благодарение на партньорството на БФТ и SoCourt пък може да гледате онлайн срещите от шампионата във фейсбук страницата на БФТ: https://www.facebook.com/BulgarianTennisFederation/