Черноморец си тръгна с точките от Попово
Черноморец (Балчик) се наложи с 2:1 над Черноломец в Попово. Срещата е от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига. Гостите изиграха мача мъдро, възползваха се от грешките на противника и нанесоха своя удар доникъде на първото полувреме. Създадоха и пропиляха още голови положения. В началото, тимът от Попово опита напън, който докара до няколко корнера. Ивайло Минчев обаче ги попари, като вкара с глава след центриране от фаул в 10-ата минута. След 180 секунди, Стефан Митев пропусна да удвои. Същото стори и съотборника му Мартин Янакиев в 20-ата минута. В 25-ата обаче Кристо Яначков получи топката зад отбрана, преодоля вратаря Цветелин Енчев и стана 0:2. След 120 секунди нападателят на Черноломец Георги Колев не уцели вратата. Той поправя мерника си в 35-ата минута, само че стража на гостите Денислав Стойчев мазета топката. Домакините имаха искания за дузпа в 41-ата минута, само че съдията не свири. Стойчев се оправи и с рисков шут на Беадир Беадиров в последните секунди преди почивката. Черноломец стартира втората част, като първата. Скоро обаче играта се кротна. Въпреки че противника им повече владееше топката, футболистите от Балчик още веднъж заплашиха рисково отсрещната врата. На два пъти Митев и един път Толга Мюрвет бяха покрай попадение. Накрая съдията свири нарушаване на Стойчев против Мартин Ковачев. После подвигна червен картон на вратаря и отсъди дузпа за Черноломец. Тихомир Кънев застана зад топката. Треньорът Ивайло Станчев реши не аварийния пазач да влезе в игра, а вратарската фланелка да облече създателят на втория гол за Черноморец Кристо Яначков. Кънев осъществя от бялата точка за окончателното 1:2 и съдията даде завършек на мача.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




