Чартърните училища са привлекли все по-голям брой чернокожи, испаноговорящи ученици, тъй като родителите търсят по-добри възможности
Чернокожи и испаноговорящи фамилии се стичат в чартърни учебни заведения през последните години, Националният алианс за обществени чартърни учебни заведения (NAPCS) ), сподели в четвъртък.
Деби Вени, която е старши вицепрезидент по връзките и маркетинга на NAPCS и съавтор на отчета, сподели, че чартърните учебни заведения са постигнали обилни облаги от 2019 година, в изявление за Fox News Digital.
„ По-специално, испаноговорящите фамилии и чернокожите фамилии са в действителност огромни консуматори на чартърни учебни заведения “, сподели Вени.
Коментарите на Вени пристигнаха, откакто NAPCS разкри предишния месец разбор на нови данни, показващ, че записването в чартърни учебни заведения е повишено с 2%, до момента в който записването в регионите остава на плато. споделиха, че чартърните учебни заведения са записали близо 10 пъти повече нови възпитаници спрямо регионалните учебни заведения през миналата образователна година.
В отчета се споделя, че чартърните учебни заведения са записали близо 10 пъти повече нови възпитаници...
Прочетете целия текст »




