Черно море завърши 1:1 при домакинството си на Арда (Кърджали)

...

Нелеп автогол лиши Черно море от победа срещу Арда във Варна

" Черно море " приключи 1:1 при семейството си на " Арда " (Кърджали) в мач от 14-ия кръг на efbet Група, игран на стадион „ Тича “ във Варна. Закария Беншаа откри резултата в 28-ата минута, а в 61-вата Виктор Попов си означи автогол.

Срещата стартира с напън на „ моряците “, които владееха повече топката и сътвориха няколко положителни офанзиви, който обаче не съумяха да завършат по най-хубавия метод.

В 18-ата минута Мади Кета проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Закария Беншаа, който изпревари Умар Сако и насочи удар с глава, само че стреля около вратата. Преди това Велислав Василев опита удар от отдалеченост, само че прекомерно едва, с цел да затрудни вратаря на гостите. В 23-ата минута Беншаа получи топката на добра позиция, напредна и стреля, само че мощният му удар срещна напречната греда.

Пет минути по-късно Черно море съумя да открие резултата. Кета получи топката в центъра на терена, обърна към Виктор Попов вдясно, а той потърси изострен пас към Васил Панайотов. Халфът пропусна за Беншаа, който оставен непокрит овладя и с майсторки удар вкара за 1:0.

В 30-ата минута Мимито сгреши в средата на терена и топката се озова в краката на Светослав Ковачев, който напредна и стреля, само че стреля около вратата. Веднага по-късно Черно море сътвори добра офанзива, като Васил Панайотов проби през центъра и от дъгата на наказателното поле стреля, само че ударът му бе блокиран.

В 37-ата минута Беншаа пропусна страховит късмет за втори гол, останал самичък против вратаря отляво. Нападателят обаче реши да лъже вратаря, вместо да потърси подаване към непокрития Васил Панайотов и беше блокиран от Господинов.

В 41-вата минута Кета финтира Алекс Петков отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, само че вратарят на гостите избави.

В 61-вата минута влезлият на промяна Али откри резервата Жозе Жуниор в наказателното поле. Бразилецът насочи слаб удар, който рикошира във Виктор Попов и се озова във вратата на домакините за 1:1. В 68-ата минута Велислав Василев навлезе във вътрешността и насочи удар, само че над вратата.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Мимито Биаи, Васил Панайотов, Алекс Фернандес (55-Николай Златев), Велислав Василев(72-Матиас Курьор), Мади Кета, Закария Беншаа (85-Мазир Сула).
Източник: moreto.net