Черно море записа победа с 1:0 в първия мач от

...

Черно море победи Ботев в първи мач от 1/2-финалите за Купата на БФС

Черно море записа победа с 1:0 в първия мач от 1/2-финалите на шампионата за Купата на БФС, игран на стадион " Корабостроител " под Аспаруховия мост. Единствения гол в срещата осъществя Велислав Василев в 80-ата минута.

Двата тима си разделиха по едно полувреме на превъзходство, като през първата част по-чистите положения бяха пред вратата на Иван Дичевски, който се регистрира с няколко положителни спасявания. Опасностите, които варненци сътвориха в предни позиции, пристигнаха най-вече след статични положения.

След почивката нещата на терена се обърнаха и по-активната игра на тима, воден от Мартин Христов, даде резултат. След няколко чисти обстановки, пропуснати от " моряците ", в 80-ата минута Велислав Василев донесе триумфа на своите. Той се разписа след офанзива отляво на Денислав Ангелов, който подаде с прострелен пас по земя към Радослав Златев. Нападателят стреля, само че вратарят мазета топката и Велислав Василев при добавката не сгреши.

Така варненци имат преднина от един гол преди реванша, който е във вторник, 2 април, от 11 часа в " Коматево ".

Срещата под Аспаруховия мост бе изгледана от треньорския щаб в представителния отбор на Черно море, както и от всички наставници в академията на " моряците ".

Съставът на Черно море : Иван Дичевски, Иван Иванов, Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Дамян Дамянов, Александър Александров (60-Светослав Николов), Павел Георгиев, Велислав Василев, Джан Хасан (75-Балю Балев), Тугай Неджет (65-Радослав Златев), Денислав Ангелов (88-Емре Тефък).
 Талантите на Черно море от разнообразни възрастови групи означиха общо 21 гола

Утре родените през 2001 година футболисти ще срещнат Ботев (Пловдив) в 1/2-финалите на шампионата за Купата на БФС