Черно море записа победа с 1:0 при гостуването си на

...

Юношите до 19 години на Черно море удариха Левски в София

Черно море записа победа с 1:0 при гостуването си на Левски в дербито на Елитната група до 19 години. Както е известно, “сините ” са директен съперник на “моряците ” за второто място в шампионата.

Възпитаниците на Николай Кънчев започнаха стремително срещата и още във 2-ата минута съумяха да открият резултата. Румен Касабов получи топката в половината на Левски, финтира защитник и с удар по диагонала осъществя за 1:0. До края на първата част и двата отбора сътвориха рискове пред двете порти, само че не съумяха да ги осъществят. Първо Румен Касабов насочи два рискови удара в очертанията на вратата, само че стражът на домакините съумя да избави. На няколко пъти и геният Иван Дичевски се регистрира с положителни намеси.

През втората част темпото спадна и нов гол по този начин и не падна.

В идващия кръг Черно море приема другия директен съперник за второто място в групата – Ботев (Пловдив). Мачът е на 19 май (събота) от 17,30 часа.

“Доволен съм от себераздаването на момчетата. Играхме добре против мощен противник и справедливо спечелихме ”, сподели треньорът на Черно море Николай Кънчев.

Съставът на Черно море:  Иван Дичевски, Виктор Попов, Георги Топалов, Йордан Радев, Добромир Добрев, Емил Янчев, Петър Вуцов, Румен Касабов (65-Мартин Дичев), Кристиян Арсовски (80-Георги Вълов), Влад Михайлов (55-Данаил Димов), Лъчезар Йорданов (75-Александър Георгиев).
Източник: petel.bg