Черно море Тича загуби пред собствена публика от Берое със

...

Берое спечели във Варна

Черно море Тича загуби пред лична аудитория от Берое със 79:89 в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Загубата е 11 за " моряците " от началото на сезона, като в актива си те имат и 7 триумфа. Берое пък са с 13 победи и 5 провали.

Победителите в мача демонстрираха много по-добра пукотевица от зоната за три точки от домакините, което се оказа решаващо за изхода на дуела. Берое вкара 14 тройки от 28 опита, до момента в който Черно море Тича записа 6 тройки от 23 опита. Първите 24 секунди от срещата играчите на двата тима не играха и под аплодисментите на публиката в залата бе почетена паметта на починалия в авиокатастрофа именит баскетболист Коби Брайънт. Двата тима изиграха доста забавна и оспорвана първа част. Гостите поведоха с 6:3, само че домакините изравниха незабавно с тройка на Веселин Георгиев. След четири и половина минути игра Берое поведе с 6 точки при 14:8, а малко по-късно и с 8 точки при 18:10. Гостите съумяха в последните минути на първата част да вземат на три пъти задатък от 9 точки и съумяха да завоюват четвъртината с 27:20. В началото на втората част домакините вкараха 4 точки посредством Мартин Стефанов и Божидар Аврамов и съумяха да понижат пасива си. След неточности на играчите на Черно море Тича в средата на втората четвърт Берое още веднъж усили преднината си до 9 точки - 37:28, а на полувремето резултатът бе 45:39 за старозагорския отбор. За две и половина минути игра след почивката Берое се възползва от няколко несполучливи офанзиви на домакините и поведе с 12 точки при 53:41, а малко по-късно с тройка на Деян Карамфилов старозагорският отбор дръпна с 13 точки при 56:43. С тройка на Павел Маринов гостите поведоха с 15 точки при 63:48 към 3 минути и 40 секунди преди края на третата част. С добра игра в последните две минути на третата част домакините съумяха да понижат изоставането си и преди последната четвърт резултатът бе 68:60 за гостите. Берое стартира чудесно последната част и с тройка на Павлин Иванов и панер и тройка на Седариан Рейнс поведе с 16 точки при 76:60. След три и половина минути игра с тройка на Павлин Иванов преднината на гостите доближи 17 точки - 81:64. Минута и половина преди края на мача Черно море Тича понижи изоставането си до 7 точки - 78:85, само че силите на домакините не стигнаха за поврат и Берое взе мача с 89:79. Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg