Черно море прати в решителен трети мач серията с Дея

...

Черно море обърна Дея спорт и прати серията в решителен трети мач

Черно море прати в съдбоносен трети мач серията с Дея спорт от четвъртфиналите на мъжкото състезание по волейбол.

В личната си зала " Христо Борисов " варненци завоюваха с 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:13) гейма и се добраха до трети мач, който да дефинира полуфиналиста от двойката.

Гостите от Бургас, които приключиха постоянния сезон преди всичко в класирането, изглеждаха напълно близо до съвсем протоколна победа. Възпитаниците на старши треньора Франческо Кадеду завоюваха първия и третия гейм с по 25:16 и водеха в четвъртия с 11:7, а по-късно и с 16:13.

Подкрепяни от почитателите си обаче домакините направиха поврат и взеха четвъртия гейм с 25:23. В тайбрека в петия гейм те поведоха с 10:7 точки и въпреки Дея да редуцира изоставането си единствено до точка в края, при втория си мачбол варненци стигнаха до успеха.