Черно море постигна четвърта победа в първенството. Моряците“ взеха трудна

...

Черно море с четвърта победа в пет мача

" Черно море " реализира четвърта победа в шампионата. „ Моряците “ взеха сложна победа с 1:0 над " Пирин " след ранен гол на Евгений Сердюк в 3-ата минута на мача. " Черно море " и с 12 точки от 5 мача, само че са и с дуел по-малко, поради отсрочената среща с " Левски ". " Пирин " е с 2 извоювани досега точки.

Черно море откри резултата при първата си по-сериозна офанзива. След неточност на Александър Дюлгеров, нападателят на домакините Евгений Сердюк открадна топката отдясно, напредна, навлезе в наказателното поле и с прекрасен удар вкара за 1:0. В 7-ата минута Матиас Курьор стреля рисково от границата на наказателното поле отляво, само че топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Янко Георгиев. В края на 13-ата и началото на 14-ата минута в границите на няколко секунди на три пъти футболистите на " Черно море " пропуснаха да удвоят преднината на тима. Евгений Сердюк проби отляво, навлезе в наказателното поле и съвсем от навън линията върна топката към Мазир Сула, който стреля, само че Христофор Хубчев мазета, последва удар на Мади Кета, а топката бе избита още веднъж от Христофор Хубчев. Последва нов удар отдясно на Виктор Попов, само че вратарят Янко Георгиев сподели класа и мазета топката.

В 18-ата минута " Пирин " можеше да изравни резултата. Славчо Шоколаров стреля от отдалеченост, а вратарят на " Черно море " Иван Дюлгеров изпусна топката, само че с общи старания на „ моряците “ тя бе изчистена.

В 40-та минута треньорът на " Черно море " Илиан Илиев направи насилствена промяна. Игра напусна получилият травма Мазир Сула, а на негово място влезе Николай Златев.

В 50-та минута " Пирин " можеше да изравни резултата, само че вратарят на домакините Иван Дюлгеров съумя да избие топката след рисков удар на Станислав Костов. В 68-та минута вратарят на гостите Янко Георгиев съумя да избави рисков удар на Евгений Сердюк, а при последвалата добавка с глава на Стефан Велев стражът на " Пирин " улови топката. В 90+2 минута Мартин Смоленски бе открит непокрит в наказателното поле на домакините и стреля, само че вратарят Иван Дюлгелов съумя да избави.

" Черно море ": Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Матеус Клементе (56-Стефан Велев), Матиас Курьор (56-Мимито Биаи), Мади Кета (83-Велислав Василев), Мазир Сула (40-Николай Златев), Евгений Сердюк;

" Пирин ": Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Венцислав Бенгюзов (77-Емил Янчев), Иван Тасев (77-Даниел Иванов), Илиан Костов, Казуки Такахаши, Мартин Смоленски, Славчо Шоколаров (87-Юки Айзо), Станислав Костов (77-Китан Василев), Христофор Хубчев (71-Юлиан Попев), Вячеслав Велев;
Източник: dnesplus.bg