Черно море победи Царско село с 1:0 в мач от

...

Черно море се класира за бараж за Лига Европа

Черно море победи Царско село с 1:0 в мач от 31-вия кръг на efbet Лига. " Моряците " владееха самодейността през целия дуел и справедливо завоюваха трите точки. Единствения гол в срещата осъществя Пабло Андраде, който се разписа в 71-вата минута. Така отборът на Илиан Илиев остава на седмо място в подреждането в група А, кръг преди края и ще играе бараж за Лига Европа с четвъртия в класирането.
Снимка: ПФК Черно море  Черно море се класира за бараж за Лига Европа
Черно море започва с напън дуела, като в първите минути се опитваше да държи топката. Домакините от Царско село разчитаха най-вече на дълги топки зад тила на отбраната на " моряците ". В 6-ата минута точно след дълъг пас бе изведен Карим Роси, който обаче си поведе дълго топката и стражът Иван Дюлгеров я улови.
В 9-ата минута Зе Гомеш бе изведен на стрелкова позиция и насочи удар, само че прекомерно слаб, с цел да затрудни вратаря на домакините. Малко по-късно още веднъж Зе Гомеш получи добър пас от Илиан Илиев, само че вместо да стреля от наказателното поле се засуети и топката му бе отнета.

В 30-ата минута " моряците " пропуснаха да открият резултата. Цветомир Панов центрира отляво в наказателното поле, където Родриго Енрике стреля, само че право в ръцете на Михаил Иванов.
До края на първата част варненци сътвориха още няколко рискови офанзиви, само че не съумяха да ги завършат по най-хубавия метод.
В 55-ата минута Черно море сътвори добра контраофанзива. Родриго Вилела открадна топката в половината на Черно море, откри Исмаил Иса отляво, който подаде на Родриго Енрике. Техничният футболист проби по лявото крило, върна топката към точката на дузпата, където Исмаил Иса нанесе удар, само че футболист на домакините с шпагат откъм гърба закачи крайници на нападателя и той не съумя да нанесе добър удар. Въпреки претенциите на футболистите в " зелено-бяло ", дузпа не бе отсъдена.
В 65-ата минута Родриго Енрике обърна топката към Файсел Касми, който нахлу отдясно и с левия крайник стреля към далечния ъгъл на вратата, само че топката мина около страничната греда. В 69-ата минута Файсел Касми изведе Родриго Енрике вдясно от вратата, той центрира остро по земя в наказателното поле, където след меле, състезател на гостите не съумя да нанесе удар.
В 71-вата минута Виктор Попов проби мощно отдясно и центрира в пенала, където Исмаил Иса пропусна за Пабло Гарсия, който от близко осъществя за 1:0. В 77-ата минута Луис Педро от състава на Царско село получи втори жълт картон и напусна играта прибързано.