Черно море победи Левски с 1:0 в дербито от 13-ия

...

Черно море срази Левски след здрава битка във Варна

Черно море победи Левски с 1:0 в дербито от 13-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе осъществено при започване на второто полувреме, когато прецизен бе Родриго Енрике. Домакините останаха в понижен състав секунди преди края на дуела, откакто Пабло Гарсия получи втори жълт и надлежно червен картон. Дълбоко в добавеното време "сините " оцелиха греда, само че това не им стигна да извоюват точка от гостуването си във Варна.

По този метод Черно море прекъсна серията си от четири дуела без триумф в шампионата и тази на Левски от три поредни триумфа. Със извоюваните три точки "моряците " се изкачиха на третата позиция в клсирането, измествайки Славия и Ботев Пловдив, до момента в който "сините " остават седми.

"Сините " стартираха по-агресивно дуела и притиснаха противника си. В началните минути Радослав Цонев центрира от ъглов удар, след което Иван Дюлгеров уверено боксира. Домакините реагираха незабавно и проведоха скоростна офанзива, след която Родриго Енрике се озова на отлична стрелкова позиция, само че изстрелът му попадна в тялото на Иван Горанов.

В 7-ата минута "моряците " имаха отлична опция да открият резултата, откакто Евгени Сердюк направи превъзходен пробив. Украинецът подаде към непокрития Виктор Попов в наказателното поле. Бранителят центрира остро паралелно на голлинията, само че Велислав Василев не съумя да засече.

Малко по-късно Васил Панайотов преодоля Марин Петков на левия фланг и отправиплътен изстрел от отдалеченост, който бе уловен от Николай Михайлов.

Двата отбора продължиха със хубавичко борба на "Тича " и действаха на високи обороти. В тези начални минути се видя, че домакините елементарно съумяват да минават от фаза отбрана във фаза нахлуване, преодолявайки елементарно халфовата линия на гостите.

В средата на първото полувреме двата отбора не предложиха атрактивна игра и липсваха головите положения пред една от двете порти, а Левски към момента чакаше първия си прецизен удар към тази на Иван Дюлгеров.

"Моряците " сътвориха отлична опция пет минути преди края на първото полувреме, откакто Зе Гомеш здържа ловко и подаде към Васил Панайотов на границата на наказателното поле. Капитанът на варненци незабавно стреля, само че прати топката около вратата на Николай Михайлов. Малко по-късно Виктор Попов открадна топката на Радослав Цонев и стреля, само че и той не съумя да откри задачата.

В последната минута на първото полувреме Левски получи късмет да застрши Иван Дюлгеров от директен свободен удар, само че Радослав Цонев прати топката в стената.

Домакините имаха страхотна опция да открият резултата в началните секунди на второто полувреме. Евгений Сердюк бе изведен зад тила на отбраната на "сините ", след което преодоля излезлия Николай Михайлов, само че съкрати ъгъла си и не съумя да откри очертанията на вратата.

В 49-ата минута натискът на Черно море даде резултат и "моряците " поведоха. Зе Гомеш задържа отдясно, след което подаде към Родриго Енрике. Крилото напредна и с техничен изстрел в долния ляв ъгъл осъществя.

Варненци продължиха да работят доста нападателно в половината на гостите и в 54-ата минута Велислав Василев стреля красиво от отдалеченост, принуждавайки Николай Михайлов да избива уверено в ъгълов удар. Вратарят на "сините " се разтегна оптимално и мазета от долния десен ъгъл.

"Сините " имаха опция от фаул да застрашат Иван Дюлгеров, само че изстрелът на Борислав Цонев срещна стената. Малко след "моряците " сътвориха заплаха пред Николай Михайлов след центриране от ъглов удар. Живко Атанасов бе най-съобразителен след създалото се безредие, само че и неговият удар не откри задачата.

В 65-ата минута Левски насочи първия си прецизен изстрел, откакто Радослав Цонев насочи изстрел от отдалеченост, при което се получи рикошет в крайници на Влатко Дробаров, само че Иван Дюлгеров внимаваше и улови.

Постепенно играта още веднъж се придвижи в средата на терена и липсваха головите положения. Столичани пробваха да пресират противника си и в 77-ата минута Андриан Краев стреля с глава след осъществяване на ъглов удар от Радослав Цонев, само че изстрелът на халфа мина над вратата.

В 83-ата минута Николай Михайлов още веднъж се намеси уверено след подъл изстрел в долния десен ъгъл на Родриго Енрике.

Две минути по-късно "сините " сътвориха отлична офанзива по десния фланг. Драган Михайлович подаде през двама противника към Георги Миланов. Халфът продължи към наказателното поле, където Билал Бари се добра първи до топката, след което нападателят нанесе изстрел от сложна позиция, само че се получи рикошет и Иван Дюлгеров улови пред голлинията.

Секунди преди края на дуела Черно море остана с човек по-малко на терена, откакто Пабло Гарсия получи втори жълт и надлежно червен картон за нарушаване против Иван Горанов.

Дълбоко в добавеното време на дуела "сините " имаха отлична опция да изравнят, откакто Андриан Краев се озова зад отбраната и технично стреля, след което Иван Дюлгеров с превъзходна интервенция избави, след което топката срещна десния непряк дирек и топката излезе в навън. Това бе и последната голова опция в мача.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 1:0

1:0 Родриго Енрике 49'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Родриго Енрике, Велислав Василев, Зе Гомеш, Евгений Сердюк

Треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Андриан Краев, Радослав Цонев, Марин Петков, Георги Миланов, Димитър Костадинов, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Гл. арбитър: Станимир Тренчев

Стадион: "Тича ", Варна