Черно море победи Берое в мач от 18-ия кръг на

...

Виктор Генев донесе много ценна победа на Черно море над Берое в Стара Загора

Черно море победи Берое в мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците ” удариха противника с 1:0 след гол на Виктор Генев в 35-ата минута.

Илиан Илиев стартира с Китанов на вратата, пред него като централни бранители си партнираха Виктор Генев и Пламен Димов. На десния бек бе Хасани, а отляво Кононго. В средата на терена оперираха Петър Витанов и Васил Панайотов, а по крилата нападнаха Мартин Минчев (отляво) и Патрик Андраде напред бе Ради Василев. За гърба му стартира Дани Кики.

В 26-ата минута Цонев от домакините стреля с глава, само че Китанов сигурен улови. Само минута по-късно Панайотов стреля под стената, само че право в ръцете на вратаря Перниш. В 35-ата минута Черно море поведе в резултата. След центриране от корнер, топката попадна във Виктор Генев стреля, който стреля форнтално по земя от точката за осъществяване на дузпа, Перниш не съумя да реагира по най-хубавия метод топката влетя в мрежата за 1:0.

В 47-ата минута Дани Кики се озова на стрелкова позиция след двойно подаване, само че вратарят на домакините улови. В 52-ата Ради Василев направи двойно подаване с Мартин Минчев, нападателят финтира защитник, само че вместо да стреля се засуети и топката му бе избита. До края на срещата Берое упражни напън, който обаче не докара до сериозна заплаха пред вратата на Китанов.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Пламен Димов, Виктор Генев, Кононго, Илиас Хасани, Васил Панайотов, Петър Витанов, Патрик Андраде (80-Георги Божилов), Мартин Минчев (72-Аристот Н`Донгала), Дани Кики (92-Мартин Костадинов), Ради Василев.

Източник: petel.bg