Черно море нанесе трета поредна загуба на Левски, след като

...

Пропадането на Левски продължи и на Тича

Черно море нанесе трета поредна загуба на " Левски ", откакто победи " сините " с 3:1 на непревземаемата си домакинска цитадела - стадион " Тича ".

Варненци изрично са най-хубавият хазаин в родния футбол, като днешната победа бе №14 от общо 15 мача за тях вкъщи. Отборът на Илиан Илиев е спечелил 43 от 45 вероятни точки на личен терен. Единственият отбор, който не си потегли като изгубил от Варна, бе Локомотив (Пловдив), който отмъкна точка през октомври предходната година.

Иначе " моряците " безусловно заслужиха успеха си през днешния ден, а първата крачка в тази посока бе направена от Исмаил Иса. Бившият нападател на " Левски " вкара пет минути преди края на първата част, когато от няколко метра отклони топката в мрежата на Иван Андонов.

Столичани не изоставаха дълго, защото Рикардиньо изравни с удар по земя от дребен ъгъл - 1:1 в 48-ата минута, когато се възползва от комплициране в отбраната на варненския отбор.

Румънецът Андреас Калкан вкара за 2:1 на празна врата в 67-ата минута, откакто Андонов избави шут на Иса, само че след това просто нямаше по какъв начин да се върне в точния момент на голлинията.

Всичко завърши в 82-ата минута, когато резервата Атанс Илиев бе изведен самичък против вратаря и прати топката под плонжа му за 3:1.

Черно море сигурно ще завърши постоянния сезон в първите три на класирането, тъкмо както се закани Илиан Илиев преди време.

Варненци са втори в класирането с 61 точки - три повече от ЦСКА, до момента в който " Левкси " е пети с 51.
Източник: dnesplus.bg