Черно море и Левски завършиха 0:0 в отложен мач от

...

Черно море и Левски не успяха да си вкарат гол на Тича

Черно море и Левски приключиха 0:0 в отсрочен мач от четвъртия кръг на efbet Лига на стадион „ Тича “. Двата тима имаха малко футболни причини в срещата, в която доминираха конфликтите по терена. В последна сметка дуелът приключи без нито един прецизен удар, оповестява Dsport. Черно море към този момент шест следващи мача в efbet Лига няма проваляне.

Левски съумя да провежда бърза контраофанзива в 32-ата минута. Роналдо продължи топката с глава към Уелтон, който се измъкна зад защитата на Черно море и навлезе в наказателното поле на противника, след което стреля, само че Виктор Попов съумя да се намеси и да блокира удара, а топката излезе в корнер.

Първото полувреме двата тима не съумяха да основат нито едно рисково състояние. През първите 45 минути двата тима не насочиха нито един прецизен удар. Не единствено това, само че за първото полувреме само „ моряците “ имат един неакуратен удар.

Левски направи доста сериозен пропуск в 46-ата минута. Мартин Дичев върна една топка доста едва към Георги Георгиев и тя бе пресечена от Уелтон. Бразилецът съумя да финтира вратаря на Черно море, само че не съумя да откри опразнената врата, а стреля настрана от левия непряк дирек на вратата на " моряците ".

Черно море се опита да провежда бърза офанзива в 73-ата минута. Виктор Попов подаде към Закария Беншаа, а той подаде на Клементе, който пусна извеждащ пас зад тила на защитата на Левски към Мазир Сула, само че Пламен Андреев внимаваше и съумя да го изпревари, изчиствайки топката в предни позиции.

Николай Златев нанесе отдалечен удар в 79-ата минута, Матиас Курьор се опита да засече топката, само че не съумя, а тя излезе в навън. Три минути по-късно Матиас Курьор насочи доста неакуратен удар от фал, пращайки топката високо над напречната греда на вратата на Пламен Андреев.

Пред Георги Миланов се откри не неприятна опция в 86-ата минута, само че ударът му не откри задачата и изпрати топката в навън.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Цунами центрира в наказателното поле на Черно море, където Борислав Рупанов не съумя да засече топката.

След това имаше още едно центриране в наказателното поле на Черно море, а Цунами стреля с глава, топката напускаше терена, само че Георги Георгиев се подсигури и я улови.

Черно море е пети в класирането с 29 точки, а Левски шести с 28 точки.

Черно море – Левски 0:0

Черно море: 22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов (46` - 32. Мартин Дичев) – 71. Васил Панайотов (К), 7. Матеус Клементе – 77. Стефан Велев (67` - 19. Матиас Курьор), 11. Алекс Фернандес (57` - 39. Николай Златев), 20. Мади Кета (67` - 8. Мазир Сула) – 31. Закария Беншаа (89` - 88. Мимито Биаи)

запаси: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов

старши треньор: Илиан Илиев

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху – 18. Роналдо (81` - 24. Борислав Рупанов), 7. Георги Миланов, 17. Уелтон – 88. Марин Петков (81` - 27. Асен Митков)

запаси: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 22. Патрик-Габриел Галчев

старши треньор: Станимир Стоилов

арбитър: Георги Давидов